Į pradžią KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
Grįžti į naująją www.kaunas.lt versiją
Nemokamas Savivaldybės informavimo telefonas 8 800 20 000
   
2016 m. spalio 21 d., penktadienis
Į pradžią
El.paštas
Svetainės žemelapis
Neįgaliesiems kontrastingas
Neįgaliesiems tamsus
 
Naujienų prenumerata
El.pašto adresas
Teisinė pagalba
 
Valstybės garantuojama ir iš valstybės biudžeto finansuojama pirminė teisinė pagalba asmenims, gyvenantiems Kauno mieste

Pirminė teisinė pagalba – tai įstatymo nustatyta tvarka teikiama teisinė informacija (informacija apie teisės sistemą, įstatymus ir kitus teisės aktus, teisinės pagalbos teikimą), teisinės konsultacijos (patarimai teisės klausimais) ir dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas. Be to, ši teisinė pagalba apima patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą.

Pirminė teisinė pagalba skiriasi nuo Antrinės teisinės pagalbos.

Antrinė teisinė pagalba – tai dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, atstovavimas išankstinio ginčo sprendimo ne teisme atveju, jeigu tokią tvarką nustato įstatymai ar teismo sprendimas. Be to, ši teisinė pagalba apima bylinėjimosi išlaidų bylose, išnagrinėtose civilinio proceso tvarka, su bylos nagrinėjimu administracinio proceso tvarka susijusių išlaidų ir su baudžiamojoje byloje pareikšto civilinio ieškinio nagrinėjimu susijusių išlaidų atlyginimą. Antrinės teisinės pagalbos teikimą Kauno apygardos teismo teritorijoje organizuoja Kauno valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, Kęstučio g. 21, Kaunas, tel. 40 86 01, 42 84 04.

Pirminės teisinės pagalbos teikimo tvarka

Asmenys, deklaravusieji savo gyvenamąją vietą Kauno mieste arba, jei asmuo neturi deklaruotos gyvenamosios vietos, tačiau gyvena Kauno mieste, turi teisę į pirminės teisinės pagalbos suteikimą.

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimas finansuojamas iš valstybės biudžeto. Kauniečiams ši paslauga teikiama nemokamai. Šios pagalbos teikimą organizuoja Kauno miesto savivaldybės administracija, o šią pagalbą teikia pagal sutartį advokatės Violeta Naujokienė, Diana Degutienė ir Nijolė Reimerienė.

Kęstučio g. 36: 103, 104, 105 kab. Tel: (8-37) 22 92 68, 22 71 29, 22 82 11. Darbo laikas: I-V nuo 8-12, 13-16 val.

Asmuo, besikreipiantis dėl nemokamos pirminės teisinės pagalbos, turi pateikti:
1. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: Lietuvos Respublikos piliečio pasą arba ES valstybės narės piliečio pasą arba šių asmenų asmens tapatybės kortelę; kitos užsienio valstybės piliečio pasas ir leidimas nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje (arba kitoje ES valstybėje).
2. Asmens gyvenamąją vietą įrodantį dokumentą: spaudas pase arba pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą. Jeigu asmuo neturi gyvenamosios vietos, jam pateikti tokio dokumento nereikia. Pirminės teisinės pagalbos trukmė ne ilgesnė kaip 1 valanda (atskiru sprendimu gali būti pratęsta).

Asmuo tuo pačiu klausimu gali kreiptis tik vieną kartą. Nemokama pirminė teisinė pagalba neteikiama, jeigu:
1.Pareiškėjo reikalavimai yra akivaizdžiai nepagrįsti.
2. Pareiškėjui tuo pačiu klausimu buvo suteikta išsami advokato konsultacija arba yra akivaizdu, kad jis tokią konsultaciją gali gauti nesinaudodamas šio įstatymo nustatyta valstybės garantuojama teisine pagalba.
3. Pareiškėjas kreipiasi ne dėl savo teisių ir teisėtų interesų, išskyrus atstovavimo pagal įstatymą atvejus.
Jeigu, teikiant pirminę teisinę pagalbą, paaiškėja, kad pareiškėjui reikės antrinės teisinės pagalbos, pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo pareiškėjui padeda surašyti ar surašo prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą.


 

Daugiau informacijos apie valstybės garantuojamą teisinę pagalbą galima rasti interneto puslapyje http://www.teisinepagalba.lt/ ir http://kaunas.teisinepagalba.lt/.


 
 
 
 
 
 
 
Renginių kalendorius 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Kauno miesto savivaldybės administracija, Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės al. 96, LT-44251 Kaunas, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188764867, PVM mokėtojo kodas LT 887648610, tel. (8 37) 42 26 08, faks. (8 37) 42 54 52, el. p. info@kaunas.lt
Statistika:  Skaičiuojama nuo:  2009-01-16.  Iš viso apsilankė:  4993650.  Šiandien apsilankė:  1336.  Dabar naršo:  4
© 2002-2012 Kaunas.lt. Visos teisės saugomos. El. paštas: info@kaunas.lt Kopijuoti ir platinti www.kaunas.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama
Informacija interesantams teikiama telefonais 42 28 85 ir 42 26 08.
Svetainę sukūrė  Idamas. Panaudotas SmartWeb